Yayın Kurulu

Dr. Mustafa GİRGİN

Mustafa Girgin, 1962’de Salihli’de doğdu. İlk ve orta öğretimini burada tamamlayıp, 1980’de Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümüne kaydoldu. 1984’te mezun olduktan bir yıl sonra aynı üniversitenin Kazım Karabekir Eğitim Fakültesinin Sosyal Bilgiler Bölümünün Coğrafya Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak göreve başladı. 

 

“Eşme Çevresinde Kuesta Reliefi” çalışmasıyla yüksek lisans, “Eleşkirt Ovasının Fiziki Coğrafyası” çalışmasıyla da doktora diploması alan Girgin’in üç projesi Atatürk Üniversitesi Araştırma Fonu tarafından desteklendi. Doğu Anadolu Projesi’nin “Yerleşme Sektörü”nde iki yıl çalışan Girgin, TRT Erzurum Radyosunda; insan-doğa ilişkilerinin ele alındığı ayda bir yayınlanan bir programda altı yıl süreyle konuşmacı olarak katılmıştır. 

Ağustos 2003’ten beri Muğla Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümünde, disiplinler arası çalışmalar yürüten Girgin, Pedagojik Değerler ve Okul Dünyası kitaplarının editörlüğü yanında; Eğitim Filmleri, Öğretmen Sözlüğü ve Efektlerin Pedagojisi kitaplarının yazarıdır.

Apsistek

Vizetek

ISSN: 2687-3575

Email: apsistekdergi@gmail.com

0312 482 00 11

0544 482 0017

Harbiye Mah. Hürriyet Cadd. 56/A Çankaya/ANKARA